Anasayfa Forum Bebek Paketleri Tasarımlar Alışveriş Sepetim Bebek Yönetim Paneli
Merak Ettikleriniz
Bebeğinizi beklerken
Bebeğinizin gelişimi
Bebeğinizin beslenmesi
Bebeğinizin bakımı
 
Bebek ve Çocuk Hastalıkları
 
Bebek ve Çocuk Sağlığı
 
Dünyaya sağlıklı bir bebek getirmeniz için öncelikle gebeliğiniz süresince beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Bu nedenle; dünyanın ve Türkiye’nin uzman bebek maması Milupa olarak; kendiniz ve karnınızda taşıdığınız bebeğiniz için nasıl beslenmeniz gerektiğiyle ilgili bilgileri bu bölümümüzde size sunuyoruz. Bu önerilere dikkat eder ve doktorunuzun da dediklerini harfiyen yerine getirirseniz, sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek için gerekli en önemli adimi atmış olacaksınız.

Bir toplumun geleceği sağlıklı bireylerin varlığı ile süreklidir. Çocukların sağlıklı olarak dünyaya gelmesi için annelerin gebe ve emziklik döneminde; fetal gelişme, süt yapımı; besinlere olan gereksinimlerin artması ve buna bağlı olarak yeterli ve dengeli beslenmeleri ve sağlıklarını korumaları konusunda bilinçlendirilmeleri gereklidir.Gebelikte kadının normal metabolizma düzeni üzerine fetal büyümenin eklediği değişiklikler vardır. Gebelik; dinamik bir süreç olup plasentanın oluşması, hormonel salgılarında artma ve buna bağlı olarak besin öğeleri metabolizmasının etkilenmesi, yani besin emiliminde artış ve besin atımında azalma ile tanımlanabilir.

Gebelik Beslenmesinde Temel İlkeler


• Annenin artan enerji ve protein gereksiniminin karşılanması
• Besin öğesi (enerji, protein, yağ, vitamin, mineral) depolarını dengede tutmak.
• Bebeğin anne karnında normal büyüme ve gelişmesini sağlamak
• Emziklik döneminde yeterli süt salınımını sağlamak için depolarını doldurmak
• Kişinin yaşına; ağırlığına; beslenme alışkanlıklarına ve kaçıncı gebelik olduğuna göre yani kişiye özgü beslenme programı düzenlemek

www.milupa.com.tr sitesinden alıntıdır
 
Yasal Uyarı: bebegimonline.net,sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımamakla birlikte içeriği gereği ziyaretçilerimizi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. bebegimonline.net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorlardan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bebegimonline.net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından mutlaka doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.