Anasayfa Forum Bebek Paketleri Tasarımlar Alışveriş Sepetim Bebek Yönetim Paneli
Merak Ettikleriniz
Bebeğinizi beklerken
Bebeğinizin gelişimi
Bebeğinizin beslenmesi
Bebeğinizin bakımı
 
Bebek ve Çocuk Hastalıkları
 
Bebek ve Çocuk Sağlığı
 

Dijital fotoğraf makineniz ile çektiğiniz resmin boyutu oldukça büyüktür. Bebegimonline.net sitesine eklemek istediğiniz resimler belirli bi boyutun üstündeyse sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu nedenler resimleri yeniden boyutlandırmanız gerekmektedir.

Microsoft ImageResizerPowertoy adlı yazılımı kullanarak resimlerinizi kolayca yeniden boyutlandırabilirsiniz.

ImageResizerPowertoy kurulumu
Boyutu 210 KB olan bu küçük yazılımı indirmek için aşağıdaki İndir butonunu tıklayabilir yada direk Microsoft Sitesinden indirebilirsiniz. Kurulumu başlatmak için ImageResizerPowertoysetup.exe dosyasını çalıştırın ve kolayca kurulumu tamamlayın.


Kullanımı
Kurulum, saniyeler içerisinde tamamlandıktan sonra herhangi bir resim dosyasının üzerine farenin sağ tuşuna tıkladığınızda aşağıdaki menüyü görürsünüz;

Sağ menü
Sağ tuş menüsü

Menüde de görüldüğü gibi seçenekler arasına yeni biri daha eklenmiştir. "Resize Pictures" seçeneğine tıkladığınızda ise aşağıdaki pencereyi görürsünüz;

image resize
Seçenekler, son derece kolaylaştırılmış.


Seçeneklerde de görüldüğü gibi üzerinde saş tıkladığınız resmin boyutlandırmasını istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Eğer resmi bebegimonline.net' e göndermek için kullanacaksanız, en üst seçenekte bulunan "Small (fits a 640 x 480 screen)" seçeneğini seçmelisiniz.

"OK" butonuna bastığınızda aynı klasör içerisinde yeni oluşturduğunuz resim hemen eklenmiş olacaktır. Değişiklik yaptığınız resim ile aynı adı taşıyıp sadece sonuna "copy" eklentisi gelmiştir.

İpucu
"Resize the original pictures (don't create copies)" seçeneğini işaretleyip yeniden boyutlandırmayı yaparsanız, dosyanın orijinali üzerinde değişiklik yapmış olacaksınız. Yanlış seçenekleri işaretleyebileceğinizden dolayı sizin için önemli sayılabilecek fotoğraflar için bu seçeneği pek kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Resmi Gönderme
Resmimizi boyutlandırdıktan sonra Resim Ekle/Değiştir butonunu kulanarak resmi bebeğinizin sitesine ekleyebilirsiniz.

Resim gonder

 
Yasal Uyarı: bebegimonline.net,sağlıkla ilgili konularda tıbbi teşhis, tedavi veya reçete bilgisi özelliği taşımamakla birlikte içeriği gereği ziyaretçilerimizi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. bebegimonline.net sağlıkla ilgili konularda en doğru bilginin hastayı muayene eden doktorlardan öğrenilebileceğini savunur. Sitemizdeki bilgilerin yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden bebegimonline.net sorumlu tutulamaz. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıyı kabul etmiş sayılır. Sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından mutlaka doktoruna danışılarak kontrol edilmelidir.